Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Înlocuire credit pe card în credit de nevoi personale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Înlocuire credit pe card în credit de nevoi personale

Am un card de credit xxxxxx la Banca xxxxxx , pe care am făcut o descoperire de cont de 5 salarii.În timp, am observat că lunar banca reține pe card doar
dobânda nu și o sumă ptr. rată . Ptr. acest lucru mi s-a sugerat să vin lunar la bancă și să fac o solicitare scrisă ptr.reținerea sumei datorate, ceea ce nu mi se pare normal ,din moment ce dobânda se poate reține automat fără solicitarea mea.
Întrebarea este dacă, legal, pot solicita Băncii înlocuirea acestui credit pe card, cu
un credit de nevoi personale. Mulțumesc anticipat ptr. răspunsuri.
Daca aveti un contract cititi ce si cum si la cat platiti ce consumati.
Puteti discuta cu banca sa va dea suma, nu ca linie d ecredit, ci ca si credit de nevoi. Nu e obligata sa accepte, dar nici dvs sa mai ramaneti clientul lor. Le dati banii si imprumutati de la alta banca