avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 262 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Înlocuire credit pe card în credit de nevoi personale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Înlocuire credit pe card în credit de nevoi personale

Am un card de credit xxxxxx la Banca xxxxxx , pe care am făcut o descoperire de cont de 5 salarii.În timp, am observat că lunar banca reține pe card doar
dobânda nu și o sumă ptr. rată . Ptr. acest lucru mi s-a sugerat să vin lunar la bancă și să fac o solicitare scrisă ptr.reținerea sumei datorate, ceea ce nu mi se pare normal ,din moment ce dobânda se poate reține automat fără solicitarea mea.
Întrebarea este dacă, legal, pot solicita Băncii înlocuirea acestui credit pe card, cu
un credit de nevoi personale. Mulțumesc anticipat ptr. răspunsuri.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:34, 9 Noiembrie 2011
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca aveti un contract cititi ce si cum si la cat platiti ce consumati.
Puteti discuta cu banca sa va dea suma, nu ca linie d ecredit, ci ca si credit de nevoi. Nu e obligata sa accepte, dar nici dvs sa mai ramaneti clientul lor. Le dati banii si imprumutati de la alta banca

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand se prescrie datoria ? tess_n95 tess_n95 Am avut un contractat un card de credit in 2005,iar banca trebuia sa-si retraga suma minima datorata din cardul de salariu. In data19.10.2012 banca mi-a retras ... (vezi toată discuția)
Descoperire card nicolaurel nicolaurel Buna de circa 6 ani am un card master card forte mai exact am folosit toata suma Si rulajul mi se facea automat deoarece mai am un card pe care imi intra ... (vezi toată discuția)
Card euroline-2006 VIOPAUN VIOPAUN Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat in rezolvarea urmatoarei probleme: In 2005 am facut un credit cu rata fixa pentru bunuri consum cu ... (vezi toată discuția)