Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare - spãlãtorie auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare - spãlãtorie auto

Bună ziua!

Mă poate ajuta cineva, vă rog, cu un sfat, referitor la documentele necesare în vederea intrării în legalitate a unei societăți comerciale, care desfășoară activitatea de spălătorie auto?
În CUI-ul societății, activitatea principală este cea conform codificării 4520. Înțeleg, însă, că e nevoie de ceva autorizări de mediu, și pe la primărie....
Faptul ca pe certificatul de inregistrare ( CUI-ul cum il numiti dvs.) este inscris acel cod - 4520 nu este suficient pentru desfasurarea activitatii. Trebuie sa obtineti un certificat constatator de autorizare de la registrul comertului in vederea desfasurarii acelei activitati la adresa spalatoriei cu pricina. Ulterior depuneti la primarie o documentatie in vederea eliberarii autorizatiei de functionare. Ideal ar fi sa solicitati serviciul comercial de la primarie necesarul de acte pentru eliberarea acestei autorizatii.