avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Numele asociatiei cuprinde sintagma 'NATIONALA'; ce ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Numele asociatiei cuprinde sintagma 'NATIONALA'; ce acte am nevoie pt...?..

Buna seara.

Doresc infiintarea unui ONG (Asociatie) si intampin urmatoarea problema. Asociatia cuprinde sintagma "Nationala" motiv pentru care mi s-a cerut acordul Secretariatului General al Guvernului. #-o Puteti sa ma indrumati referitor la procedurile de obtinere a acestui acord? Ce acte trebuie sa trimit SGG?
Cel mai recent răspuns: Alin14 , utilizator 22:45, 8 Noiembrie 2011
Gasiti detalii aici: www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denumire asociatie non profit lucas_arty lucas_arty Buna seara As dori sa stiu daca inluderea in denumirea unui ONG a unor cuvinte ce fac referire la \"romania\", \"romana\", \"romanesc\", este conditionata de ... (vezi toată discuția)
Procedura de obtinere a acordului sgg Alexandra-B Alexandra-B Buna ziua, Imi poate spune cineva care este procedura de obtinere a acordului Secretariatului General al Guvernului pt denumirea unei asociatii care contine ... (vezi toată discuția)
Acordul sgg-ului pentru denumirea unui ong ContSters98245 ContSters98245 Doresc sa infintez alaturi de alte 2 persoane o Asociatie non-profit. Am foacut toata documentatia, am rezervarea de nume precum si contractul de comodat si ... (vezi toată discuția)