Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Numele asociatiei cuprinde sintagma 'NATIONALA'; ce ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Numele asociatiei cuprinde sintagma 'NATIONALA'; ce acte am nevoie pt...?..

Buna seara.

Doresc infiintarea unui ONG (Asociatie) si intampin urmatoarea problema. Asociatia cuprinde sintagma "Nationala" motiv pentru care mi s-a cerut acordul Secretariatului General al Guvernului. #-o Puteti sa ma indrumati referitor la procedurile de obtinere a acestui acord? Ce acte trebuie sa trimit SGG?
Gasiti detalii aici: www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc!