avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1951 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii D112 lunar sau trimestrial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

D112 lunar sau trimestrial

Pentru agentii economici cu cifra de afaceri sub 10000euro cum se va depune d112 trimestrial sau lunar ?
Cel mai recent răspuns: tanase_simona , utilizator 11:41, 9 Noiembrie 2011
Începând cu veniturile aferente lunii octombrie 2011, Declaratia 112 se depune trimestrial de catre urmatorii platitori de venituri din salarii si asimilate acestora:
- persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, în anul anterior, au înregistrat venituri totale de pâna la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;
- persoanele juridice platitoare de impozit pe veniturile microîntreprinderilor care, în anul anterior, au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;

dar daca eu totusi depun in fiecare luna D112 ar fi vreo problema ?Ramane plata la trimestru dar din moment ce se depun 3declaratii pana la 25 ianuarie nu ar fi nici o problema sa transmit in fiecare luna . off ce lege ciudata , o furtuna intr-un pahar cu apa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii lunare andreeazanfir andreeazanfir eu am avut o cifra de aface de 14000 anul trecut si 7 salariati declarate in bilant in acest caz trebuie sa depun declaratia 100.300 si 112 lunar? sau mai ... (vezi toată discuția)
Numar angajati 2013 pentru d112 niko79 niko79 Buna ziua! Am un SRL cu imp pe micro in 2013 si sub 100.000 CA si 5 angajati cu cate 4 ore/zi. Cum depun 112 in 2014, lunar sau trimestrial? In codul fiscal ... (vezi toată discuția)
D 112 IOANBRADEA IOANBRADEA BUNA ZIUA ! Daca va rog i-mi spuneti si mie cum este cu D 112 pana la urma ? Lunar sau trimestrial ? Daca trimestrial , atunci vom depune in luna ianuarie ... (vezi toată discuția)