Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii D112 lunar sau trimestrial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

D112 lunar sau trimestrial

Pentru agentii economici cu cifra de afaceri sub 10000euro cum se va depune d112 trimestrial sau lunar ?
Începând cu veniturile aferente lunii octombrie 2011, Declaratia 112 se depune trimestrial de catre urmatorii platitori de venituri din salarii si asimilate acestora:
- persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, în anul anterior, au înregistrat venituri totale de pâna la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;
- persoanele juridice platitoare de impozit pe veniturile microîntreprinderilor care, în anul anterior, au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;

dar daca eu totusi depun in fiecare luna D112 ar fi vreo problema ?Ramane plata la trimestru dar din moment ce se depun 3declaratii pana la 25 ianuarie nu ar fi nici o problema sa transmit in fiecare luna . off ce lege ciudata , o furtuna intr-un pahar cu apa