avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 9/1998
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 9/1998

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti unde ma pot adresa in Bulgaria pentru a demonstra ca imobilul pe care il detinea bunicul meu in Turtucaia jud. Durostor, cu acte judecatoresti pe care le am, a intrat in proprietatea statului bulgar, sau nu l-a vandut pana in 1953, cand a aparut decretul 513/1953.
Pe de alta parte am rugamintea daca poate cineva sa-mi trimita acest decret sau sa-mi spuna de unde il procura.
Cu multumiri
Cel mai recent răspuns: babusca , utilizator 13:16, 10 Noiembrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 9/1998, ref. la decretul 513/1953 Ady2010 Ady2010 Ma poate ajuta cineva, va rog? Avem inscrisuri ale Comisiei romano-bulgare cuprinse in Tratatul de la Craiova din 1940, care atesta ca bunicul nostru a ... (vezi toată discuția)
Expropierea bunurilor imobile ale fundatiilor non-profit cristiandae cristiandae Poate cineva sa ma ajute vizavi de problema expropierilor bunurilor imobile ale fundatiilor nonprofit, mai exact a caselor orfanale din anii 1900 - 1950. Care ... (vezi toată discuția)
H.c.m. 308/1953 Maria - Amelia Ionescu Maria - Amelia Ionescu Buna seara, Tatal meu a \"cedat\"conform actului mai sus mentionat o suprafata de 15 ha teren arabil. Partea mai putin placuta este ca nu am aflat de el ... (vezi toată discuția)