Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis retinut pentru neacordare prioritate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis retinut pentru neacordare prioritate

astazi 10-11-2011 mi sa retinut permisul de conducere,pe motiv de neacordare prioritate la pietonii.Sa intamplat astfel: eram pe a doua banda iar pe prima langa mine era alta masina ,a trcut masina de langa mine de trecerea de pietoni si in momentul in care am vrut sa trec a coborat o mamica cu carucioru de pe trotoar. Ma oprit agentul de politie si mi-a retinut permisu pt. neacordare de prioritate.Eu am opservat pietonul dar ertam deja cu botul masini pe trecere,daca opream,trebuia sa opresc pe trecere si acel pieton trebuia sa ma ocoleasca.Ce imi sugerati sa fac? Va multumesc.
Nu este specificat in pv de vreo camera video si nici nu este semnat de martor.