Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot sa conduc pana imi ridic permisul de la politie?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot sa conduc pana imi ridic permisul de la politie?

Am depus permisul in data de 11 octombrie a.c. la politie, pe 12 octombrie a.c. am dat examenul pentru reducere de la 90 la 30 de zile si am luat 15 puncte.
Am fost la politie si mi s-a zis ca de pe data de 11 noiembrie pot sa conduc si sa ma duc sa ridic permisul. pot sa conduc pana imi ridic permisul sau trebuie intai sa-l ridic si dupa aceea sa conduc?
Pt lipsa documente pt control, nu veti fi sanctionat cu puncte penalizare, ci doar cu puncte amenda.. in numar de 6.. adica 402 lei