Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... INTABULARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

INTABULARE

Am intabulat un teren intravilan obtinut in urma unui Partaj judiciar intre mostenitori.
Suprafata este cea atribuita in titlul de proprietate (1700mp)
Dupa intabulare un vecin revendica ca ar fi el proprietarul pe o suprafata de 700mp din cei 1700 intabulati de mine (s-a respectat schita expertului judiciar numit cu ocazia Partajului judiciar).
Cum se procedeaza in acest caz fiind data o sentinta judecatoreasca si o decizie data de Tribunal in urma unui recurs?
situatia este complexa si necesita analiza pe text..deci pe actele de la dosar...
luati legatura cu un avocat