avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... INTABULARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

INTABULARE

Am intabulat un teren intravilan obtinut in urma unui Partaj judiciar intre mostenitori.
Suprafata este cea atribuita in titlul de proprietate (1700mp)
Dupa intabulare un vecin revendica ca ar fi el proprietarul pe o suprafata de 700mp din cei 1700 intabulati de mine (s-a respectat schita expertului judiciar numit cu ocazia Partajului judiciar).
Cum se procedeaza in acest caz fiind data o sentinta judecatoreasca si o decizie data de Tribunal in urma unui recurs?
Cel mai recent răspuns: sebastian-barbulescu , utilizator 17:49, 11 Noiembrie 2011
situatia este complexa si necesita analiza pe text..deci pe actele de la dosar...
luati legatura cu un avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte funciara Leordeanu Leordeanu Am intabulat teren intravilan aflat intre casa construite in vechime .Terenul a fost dobandit pri partaj judiciar intre frati mostenitori ,deci si cu o lucrare ... (vezi toată discuția)
Intabulare frauduloasa dupa decizie tribunal nefavorabila atinim atinim Buna ziua tuturor, Situatia pe care vreau s-o expun dezbaterii e urmatoarea. Am fost dati in judecata de vecini pentru o suprafata de 400mp. Dupa 5 ani de ... (vezi toată discuția)
Diferenta suprafata de teren din tdp in afara partajului aurelsmeu aurelsmeu Buna ziua, Solicit sprijin in lamurirea unor aspecte aparute in urma unei sentinte civile definitive si irevocabile care a avut ca obiect partajul judiciar ... (vezi toată discuția)