Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut bancar

buna ziua. as dori sa ma ajutati in urmatoarea problema. inainte de casatorie sotul meu a facut imprumut bancar a carui rate nu le-a platit intotd la termen. in momentul de fata,eu as putea face pe numele meu vreun imprumut?
Depinde; de mai multi factori; Creditul sotului a fost inainte de casatorie, dar daca are bile negre si o perioada de restrictie el in nici un caz nu poate avea acces la credite pentru o perioada de timp. aceasta perioada va afecteaza si pe Dv. deoarece el trebuie sa figureze in contractul de credit la rubrica "comprumutat''. Deci; depinde si de banca la care apelati... Este greu de dat un raspuns exact.
multumesc pentru raspuns! are bile negre pentru ca a facut un card de credit pe numele lui,dar i l-a dat fratelui pentru a-l ajuta. fratele nu a platit mai bine de 6 luni ratele si tocmai din acest motiv, mi s-a spus la banca,eu nu pot face vreun imprumut. credeti ca daca as incerca la alta banca as putea face eu un imprumut,fara a-l mentiona pe sot? sau mai exact,exista vreo banca,care sa nu tina cont de neplata la tim a ratelor de catre sot?