Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se mai poate iesi la pensie in 2012?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se mai poate iesi la pensie in 2012?

Buna seara! Am si eu o nelamurire: acum cateva zile s-a dat la stiri tv ca in parlament
s-a votat inghetarea pensiilor si a salariilor si mai ales anularea indemnizatiei de iesire la pensie , in 2012. Mama mea trebuie sa iasa la pensie de varsta in februarie 2012, asadar sa inteleg ca nu mai iese?
Va multumesc pentru rabdarea dvs, tuturor.
Mama dvs iese la pensie oricum daca are varsta nu mai primeste indemnizatia adica o suma de bani pentru iesirea la pensie pe langa pensie,avea dr si la asta acum nu o mai primeste si inghetarea inseamna ca nu mai creste punctul de pensie in 2010
Nu s-a schimbat nimic referitor la varsta de pensionare. Prin inchetarea pensiilor se intelege ca actualul cuantum al punctului de pensie ramane „inchetat” pana in 2013.