Forum Discuţii juridice Executare silită somatie de plata din partea unei sc de recuperari ...
Discuție deschisă în Executare silită

somatie de plata din partea unei sc de recuperari creante

Am un credit d nevoi personale de 2000 ron,azi,vineri 11.11 am primit somatie de plata finala ,citez"in 48 ore trb achitat integral suma de 1800 ron" am mai putin pt ca am mai depus cat am reusit.intrebarea mea e:daca nu am posibilitatea sa achit mai devreme de 3 zile lucratoare,miercuri adica,ce se intampla? Va rog sunt foarte ingrijorata,astept raspuns...multumesc mult
pana miercuri fac rost d toata suma<doar sa nu fie prea tarziu...
Somatia acea este o frectie la picior de lemn. Platiti debitul dar sa stiti ca nu va pot executa doar cu acea somatie. Au nevoie de o hotarare a instantei.
era infricosator titlul 'somatie finala":)m-am linistit,multumesc mult..nu aveam somn.am lucrat 1an jumatate ca agent recuperari creante dar mi-am dat demisia inainte sa aflu mare lucru despre executarea silita :) multumesc inca o data