Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recurs
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recurs

buna seara,stie cineva cam in cat timp se stabileste data pt un recurs, e vorba de un recurs dupa ce sa dat condamnarea, sa depus recurs acum vreo 3 saptamani.multumesc
Depinde de locul unde se afla instanta de recurs.In Bucuresti termenele sunt mai lungi insa in provincie cam in 60 de zile.
In bucuresti este instanta,curtea de apel mai exact. dureaza asa de mult? dar de fapt nu stiu dc ma mir ca asa greu se misca si la proces,numai amanari. Multumesc