Forum Discuţii juridice Executare silită evacuare silita - prelungire termen
Discuție deschisă în Executare silită

evacuare silita - prelungire termen

in cazul unei evacuari silite la care s-a trimis somatie cu data evacuarii, a fost respinsa si ordonanta presedintiala, creditorul refuza prelungirea termenului, ce modalitati sunt de prelungire a termenului pana la data executarii?
Daca ati facut lucrari de inbunatatiri chemati in judecata proprietarul si solicitati un drept de retentie asupra imobilului.
dar daca deja a fost respinsa ordonanta presedintiala, cum sa mai faci actiune pe tema asta?
o alta varianta sa castigi niste zile?
Doamna Mirabela, multumiri,
sa scriu pe actiune Recurs sau CERERE DE SUSPENDARE PROVIZORIE A EXECUTÃRII SILITE PE BAZA DREPTULUI LA RETENTIE
si sa solicit urgentarea actiunii?
Am deschis actiunea de suspendare provizorie cu drept de retentie si mi-a fost respinsa. Mi-au comunicat ca se va judeca actiunea de drept de retentie separat dar axecutarea silita (evacuarea silita) va continua.