Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata alocatie nou nascut
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata alocatie nou nascut

buna ziua.....am nascut in luna 11 iulie anul acesta si in cursul aceleeasi luni am depus dosarul pt alocatie(200 ron)....am primit in luna octombrie in cont doar 400 ron care consider ca ar fi locatia pe 2 luni....intrebare:luna iulie nu se plateste ?
Plata alocatiei incepe cu luna urmatoare celei in care are loc nasterea.
multumesc pt raspuns....o zi buna
Si continua cu o luna dupa implinirea celor 2 anisori ai bebelusului dvs.