avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata alocatie nou nascut
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata alocatie nou nascut

buna ziua.....am nascut in luna 11 iulie anul acesta si in cursul aceleeasi luni am depus dosarul pt alocatie(200 ron)....am primit in luna octombrie in cont doar 400 ron care consider ca ar fi locatia pe 2 luni....intrebare:luna iulie nu se plateste ?
Cel mai recent răspuns: fataverdecuochiipadure , utilizator 02:54, 17 Noiembrie 2011
Plata alocatiei incepe cu luna urmatoare celei in care are loc nasterea.
multumesc pt raspuns....o zi buna
Si continua cu o luna dupa implinirea celor 2 anisori ai bebelusului dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata retroactiva a alocatiei de copii cu varsta sub 2 ani monicuta03 monicuta03 Buna ziua! As avea doua intrebari. Baietelul meu face 2 ani in luna mai a acestui an. Tinand cont ca am fost plecata din tara in ultimii ani nu am depus ... (vezi toată discuția)
Alocatie de stat pentru copii OmBun07 OmBun07 Buna, am si eu o mica neclaritate in privinta alocatiilor si nu stiu pe nimeni mai bun ca voi care mi-ar spune cum trebuie de procedat.întrebarea este:prin ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil - plata - caz concret alinab2409 alinab2409 Buna ziua, As dori sa stiu cum se efectueaza plata alocatiei pentru copil in acest caz: Copilul este nascut in data de 17 ianuarie 2013. Dosarul s-a depus ... (vezi toată discuția)