Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriasi taie arborii de pe proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriasi taie arborii de pe proprietate

Sambata , am constata ca in vecini de terenul meu. chiriasii au taiat arborii (diametru 70-80cm) de pe proprietate avand in vedere ca trebuie sa se mute in primavara . Proprietarul locuieste in provincie si nu am coordonatele ca sa il avertizez . Daca vor continua vor taia si arborii fructiferi, asa cum s-a intamplat pe proprietatea mea cand am inceput demersurile pentru eliberarea casei ce era ocupata ilegal Am cautat pe situl primariei cineva care sa se ocupe de arborii de pe terenul privat dar imposibil de gasit . Poate puteti sa imi idicati cum i-as putea opri ? Discutand cu ei mi-au spus ca erau coaci ce se uscau desi toata vara le-am admirat coroana verde .
Formulati o plangere la Politie pentru taiere ilegala de arbori .