Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cesiune firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cesiune firma

Buna ziua, Am preluat o firma prin cesiune.La 3 luni de la finalizarea actelor, am primit o notificare de la fostul asociat(eu nu eram in acte si nici nu incepusem cesiunea), prin care ma someaza sa ii restitui un imprumut facut in perioada cand firma era pe numele lui.Inprumutul a fost facut cu chitanta, fara a avea un contract sau alte acte.In contractul de cesiune se precizeaza faptul ca cedeaza %, fara alte pretentiuni.Intrebarea mea este daca sunt obligata sa restitui imprumutul facut.
Mutumesc.
in evidentele contabile ce sume apar in contul "imprumut asociati"?
7000 ron