Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inscriere la masa credala in faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inscriere la masa credala in faliment

M-am inscris la masa credala (societatea mea) in faza de reorganizare unui debitor aflat in insolventa.
Acum am primt de la lichidatorul judiciar o notificare prin care mi se comunica faptul ca a intrat in faliment si trebuie sa ma inscriu la masa credala.
Intrebarea mea este daca este necesar sa ma inscriu din nou, din moment ce m-am inscris la masa credala in faza de reorganizare?
Multumesc.
cu suma reactualizata, da
Daca dupa ce a fost declansata procedura insolventei societatea debitoare nu a mai acumulat datorii din activitati curente nu mai trebuie sa va inscrieti la masa credala. Notificarea lichidatorul o face catre toate societatile care sunt in lista debitorului ca avand creante.