Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cu ce data se face promovarea in clasa?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cu ce data se face promovarea in clasa?

Promovarea in clasa se face incepand cu data sustinerii examenului sau incepand cu data adoptarii hotararii CL de transformarea postului?
Cu data prevazuta in actul administrativ.
Eu cred ca incepand cu data hotararii Cl de transformare a postului sau incepnd cu data precizata in actul administrativ de incadrare / numire in noua functie emis de conducatorul auoritatii publice.

In nici un caz cu data sustinerii examenului.
Multumesc dar aici este si dilema mea.Ce data trec in actul administrativ?
Data de cand s-a aprobat transformarea postului prin hotararea respectiva.