Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa de timbru si alte taxe- pt un teren prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa de timbru si alte taxe- pt un teren prin uzucapiune

Cum se calculeaza taxa de timbru intr-un proces pentru obtinerea unui titlu de proprietate a unui teren ? este procent din valoarea terenului ? Mentionez ca terenul a fost obtinut prin vz cump sub semnatura privata, in 1950; taxele si impozitele figureaza pe numele cumparatorului. Nu se cunoaste daca vanzatorul are mostenitori.
Ce alte taxe mai trebuie platite intr-un astfel de proces, pe langa onorariul avocatului ?
E un calcul matematic de clasa a V-a... :">
Repet: aici obtineti informati generale, nu particularizate... Si, oricum, va va calcula judele taxa, asa incat...