Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto pe firma?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto pe firma?

Buna ziua! Am o masina inscrisa pe firma si vreau sa stiu daca mai trebuie sa platesc impozit in continuare,daca masina nu mai exista fizic(a fost vanduta piese)?Masina figureaza in continuare inscrisa la primarie si va fi radiata ulterior.
pentru a nu mai plati impozit la masina trebuie sa prezentati la primarie si acte cum ca nu mai exista scriptic ( respectiv factura de instrainare); inspectorii financiari nu au de unde sa stie ca ea nu mai exista "fizic"