avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... contract producator
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

contract producator

Sa presupunem ca rezolv cu contractul de producator prin arendarea pamantului de catre propietar si infiintarea PFA,cu ce garantez catre stat?Este posibil sa primesc vreun fond din partea statului?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 21:00, 7 Decembrie 2011
Nu va mai trebuie certificat de producator daca va inregistrati ca pfa. Nu inteleg la ce va referiti cu garantarea catre stat? Cat despre subventii, e mai mult de discutat. Intai conturati-va clar cam ce doriti sa faceti si apoi luati legatura cu cei de la apia din zona dumneavoatra sau daca aveti centru de consultanta agricola.
@ bengeaandreea a scris (in alt topic, unit cu acesta)

Deci ,daca nu sunt stapan pe pamantul pe care vreau sa il produc si deschid PFA ,iar pamantul mi se da in arenda sunt in regula?Chiar daca nu am o propietate personala?Iar PFA pot deschide daca nu am propietate?Nu trebuie o garantie?


@george_neagu a raspuns:

Da. E corect.
Ultima modificare: Miercuri, 7 Decembrie 2011
Ares-3, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnatura falsa vcornelia vcornelia Buna ziua. Sunt din Orastie si detin teren in alta localitate din judet. Acum cand am cerut adeverinta pentru apia de la primaria respectiva am aflat ca ... (vezi toată discuția)
Intocmire contract de arenda in cazul in care nu s-a facut partajul nisara1 nisara1 Buna seara, am intocmite si inregistrate la primarie mai multe contracte de arendare cu persoane care nu au facut partatul dupa decesul tatalui. S-au ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa pentru lucrat pamant in arenda zanionel zanionel pentru persoane fizice neasociate care lucreaza pamant in arenda de la ce suprafata este obligatoriu infiintarea pfa sau II?sau cum ar trebui sa procedez este ... (vezi toată discuția)