Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... contract producator
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

contract producator

Sa presupunem ca rezolv cu contractul de producator prin arendarea pamantului de catre propietar si infiintarea PFA,cu ce garantez catre stat?Este posibil sa primesc vreun fond din partea statului?
Nu va mai trebuie certificat de producator daca va inregistrati ca pfa. Nu inteleg la ce va referiti cu garantarea catre stat? Cat despre subventii, e mai mult de discutat. Intai conturati-va clar cam ce doriti sa faceti si apoi luati legatura cu cei de la apia din zona dumneavoatra sau daca aveti centru de consultanta agricola.
@ bengeaandreea a scris (in alt topic, unit cu acesta)

Deci ,daca nu sunt stapan pe pamantul pe care vreau sa il produc si deschid PFA ,iar pamantul mi se da in arenda sunt in regula?Chiar daca nu am o propietate personala?Iar PFA pot deschide daca nu am propietate?Nu trebuie o garantie?

@george_neagu a raspuns:

Da. E corect.
Ares-3, moderator