Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Contract de colaborare cu persoana fizica
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Contract de colaborare cu persoana fizica

Care este formula cea mai uzitata in relatiile dintre consilierii juridici si beneficiarii(persoane juridice,firme) serviciilor de consultanta juridica ale acestora,in baza careia consilierii juridici isi desfasoara activitatea remunerata: Conventia Civila Prestari Servicii,...,Conventia de Colaborare,... sau Contractul de Colaborare ?
Multumesc anticipat celui care-mi va raspunde la intrebare si-mi va arata modelul unui astfel de document !
Avram Lucian

Eu cred ca in actualul context ar trebui sa-i faceti contract de munca cu timp partial.Aceasta este opinia mea personala .
Singura varianta: contract individual de munca (vezi legea 514/2003).
~ Conținut șters la cerere ~