Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de munca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de munca

buna seara, am si eu o nelamurire cu privire la prelungirea contractului de munca pe perioada determinata: concret de cate ori se poate prelungi si cate zile de proba?(e adevarat ca de 3 ori in intervalul de 36 de luni?)
va multumesc.
R:-poate fi incheiat un singur contract cu o durata nu mai mare de 36 luni
- CIM pe determinata poate fi prelungit prin 2 acte aditionale dar durata lor sa nu depasesca 12 de luni astfel incat CIM pe per. det. sa nu depasesca cele 36 de luni,iar urmatorul act aditional trebuie sa fie facut in sensul transformarii acestui CIM din determinata in nedeterminata.