Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua!
Am fost executata silit pentru un credit pe care nu am mai reusit sa.l platesc, dupa pierderea locului de munca. Nu am nimic pe numele meu. Intre timp m.am reangajat. Mi.au facut o poprire de 1/3 din salariu in valoare de 266 lei, dar in procesul verbal incheiat de executorul judecatoresc s.a mentionat si faptul ca in afara acestei popriri voi achita lunar la banca o rata de 200 lei. Ce se poate intampla daca nu mai pot sa achit aceasta rata?
Nimic,cuantumul sumei ce poate fi retinuta din salariu prin poprire nu poate depasi 1/3 din venitul dvs.net,in cazul unui singur creditor.
andymaurul, utilizator