Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Managerul unei institutii de cultura e functionar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Managerul unei institutii de cultura e functionar public?

Managerul unei institutii de cultura cum ar fi un muzeu judetean este functionar public sau nu?poate comite abuzuri in functie sau in serviciu?

In nici un fel. Daca postul respectiv este prevazut prin lege ca este contractual, asa ramane in orice situatie.