avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Managerul unei institutii de cultura e functionar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Managerul unei institutii de cultura e functionar public?


Managerul unei institutii de cultura cum ar fi un muzeu judetean este functionar public sau nu?poate comite abuzuri in functie sau in serviciu?

Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 13:23, 25 Noiembrie 2011
In nici un fel. Daca postul respectiv este prevazut prin lege ca este contractual, asa ramane in orice situatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatii oficiilor postale sunt functionari publici? Muresan Felicia Muresan Felicia Va rog sa-mi spuneti, daca functionarii de la ghiseele postale sunt functionari publici?Comportamentul lor cam lasa de dorit si as dori sa stiu de ce ... (vezi toată discuția)
Cine poate fi functionar public ? dapyx> dapyx> Sunt casier la o primarie de la tara. Mi s-a spus ca functia mea nu intra in categoriile de functii care pot fi functionari publici. Va rog raspunde-ti, ... (vezi toată discuția)
Urbanism Mariana-Valentina Mariana-Valentina Buna ziua, sunt inspector la o primarie, la compartimentul urbanism. Am diploma de licenta de economist si in iunie 2014 am terminat studiile postuniversitare ... (vezi toată discuția)