avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mai pot sa beneficiez de casa ANL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mai pot sa beneficiez de casa ANL

BUNA ZIUA
as avea rugamintea daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns concret.
in 2008 am achizitionat o casa pt care platesc credit ipotecar.Am achizitionat aceasta casa in ideea ca plateam chirie la altii.As vrea sa stiu daca pot depune cerere pentru casa ANL pt locuinta , avand in vedere ca nu mai pot face fata ratelor la casa sunt foarte mari iar salariul a scazut considerabil.
In principiu casa nu este a mea deoarece daca nu-mi mai platesc ratele banca vine si o ia.
Cel mai recent răspuns: ContSters4579 , utilizator 11:34, 22 Noiembrie 2011
Titularul cererii de locuinta si membrii familiei acestuia - sot/sotie, copii si/sau alte persoane aflate în întretinerea acestuia -, sa nu detina si sa nu fi detinut o alta locuinta în proprietate si/sau sa nu fie beneficiarul unei alte locuinte pentru tineri, destinata închirierii, în localitatea în care a solicitat locuinta (pentru sectoarele municipiului Bucuresti aceasta restrictie se refera la nedetinerea în proprietate a unei locuinte în municipiu, indiferent în care sector al acestuia).
...din pacate nu puteti aplica pt locuinta anl...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul anl "locuinte pentru tineri, destinate inchirierii" crismon crismon Referitor la : Programul ANL "Locuinte pentru tineri, destinate inchirierii" La pct 2 din criteriile de atribuire se precizeaza : "Titularul cererii de ... (vezi toată discuția)
Programul anl "locuinte pentru tineri, destinate inchirierii" crismon crismon Referitor la : Programul ANL "Locuinte pentru tineri, destinate inchirierii" La pct 2 din criteriile de atribuire se precizeaza : "Titularul cererii de ... (vezi toată discuția)
Acordarea locuintelor tip anl in regim de inchiriere SilviuMihai SilviuMihai sotia are o cerere de obtinere o lovuinta anl in regim de inchiriere de aproximativ 3 ani, dupa ce ne-am casatorit am adugat la dosar certificatul de casatorie ... (vezi toată discuția)