Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cerere bilant pentru contract intre societati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cerere bilant pentru contract intre societati

Buna ziua! Mi s-a cerut ultimul bilant si ultima balanta pentru incheierea unui contract cu un furnizor. As vrea sa stiu daca are dreptul alta societate sa-mi solicite bilantul? Mentionez ca doresc sa platesc cu CEC la termen. Ar putea sa verifice daca am avut incidente bancare.... Multumesc!
Poate sa-l ceara si de fapt bilantul nu e public?
Ba da, dar nu am auzit pana acum si vroiam sa ma informez. Cred ca pe mfinante nu este decat bilantul anual.