avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... L 221/2009 - DAUNE MORALE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

L 221/2009 - DAUNE MORALE

As dori prin acest subiect ca cei ce au promovat actiuni ( ma refer la cei cu cunostinte juridice) pe legea 221 fara succes, - avand in vedere nenumaratele tentative ale statului cu cumportament de infractor, ( OG 62, exceptiile de neconstitutionalitate iar apoi R.I.L.din septembrie 2011,) de a revoca ceia ce a legiferat, - sa prezentam fiecare dintre cei interesati, variante de succes, alternative care sa aiba ca efect obtinerea unor decizii definitive. Una din aceste variante am s-o expun eu, putin mai tarziu.
In speranta unor discutii constructive, va salut.
Cel mai recent răspuns: andreigrigoriu , moderator 14:27, 23 Noiembrie 2011
Stimat forumist,

Sunt absolut de acord cu dvs. De altfel, eu am şi încercat răspunsuri detailate privind Legea 221.
Pe unele le aveţi aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stimă.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Noiembrie 2011
andreigrigoriu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

L221/2009 asud asud Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti ce s-a mai intamplat cu L221/2009,legea care privea detinutii politici?Eu am o hotarare definitiva si irevocabila, dar nu mi ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 calemia calemia se mai poate introduce actiune in baza legii 221/2009? mentionez ca bunicii si tatal meu au avut domiciliul obligatoriu in baragan timp de 5 ani si ca in ... (vezi toată discuția)
Despagubiri detinuti politici INA58 INA58 mai sunt cateva zile pana cand eu impreuna cu mama si fratele meu mai putem depune actele/dosarul pentru a cere despagubiri morale in baza legii ... (vezi toată discuția)