Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... neplata credit nevoi personale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

neplata credit nevoi personale

am luat un credit de nevoi personale fra ipoteca sau garantiin 2007 in franci elvetieni am platit dar o suna mai mica decit trebuia, am fost sunat si de la banca si mi sa spus ca o sa imi inainteze dosarul catre biroul de recuperari, anul trecut am donat apartamentul mamaei mele , in care eu am decit dreptu de abitatie viagera, pot fi executat de catre banca??? va multumesc mult
Bunurile si veniturile dvs pot fi executate silit pana la recuperarea totala a datoriei. Daca prin donatie v-ati creat sau v-ati marit starea de insolvabilitate, creditorul poate cere si reusi in instanta revocarea donatiei, pt ca apoi sa poata executa silit si acel apartament.
Incercati sa gasiti solutii impreuna cu banca de reesalonare, refinantare.. re etc
gi-jane2, moderator