Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord vecini.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord vecini.

Suntem 3 familii in curte, iar eu vreau sa mansardez partea mea de casa. Am nevoie de acordul vecinilor???
Mii de multumiri!!!
Aveti nevoie si de acordul vecinilor, dar mai ales de autorizatie de construire.
Chiar si de la cel cu care nu am perete comun? Care ar fi textul de lege?
Merci mult!
Nu conteaza daca aveti perete comun, sau daca nu va este direct limitrof, important este sa fie in cadrul aceluiasi condominiu si se foloseasca de acelasi acoperis, pe care dvs. vreti sa-l transformati in mansarda.
Multumesc frumos!