avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord vecini.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord vecini.

Suntem 3 familii in curte, iar eu vreau sa mansardez partea mea de casa. Am nevoie de acordul vecinilor???
Mii de multumiri!!!
Cel mai recent răspuns: ContSters94154 , utilizator 18:53, 23 Noiembrie 2011
Aveti nevoie si de acordul vecinilor, dar mai ales de autorizatie de construire.
Chiar si de la cel cu care nu am perete comun? Care ar fi textul de lege?
Merci mult!
Nu conteaza daca aveti perete comun, sau daca nu va este direct limitrof, important este sa fie in cadrul aceluiasi condominiu si se foloseasca de acelasi acoperis, pe care dvs. vreti sa-l transformati in mansarda.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mansarde asistent asistent De ce aprobari are nevoie o firma care vrea sa construiasca mansarde? (vezi toată discuția)
Constructie dezafectata, propusa spre daramare miloser miloser am achizitionat o casa ce are in comun peretele si acoperisul altei case . aceasta \"alta\" casa este proprietatea vecinilor , nu este locuita de mult timp , ... (vezi toată discuția)
Schimbarea aspectului arhitectural al unui uscator petitemichele petitemichele Buna ziua! As dori sa va intreb despre un spatiu comun,un uscator. Apartamentele de pe un tronson sunt in asa fel proiectate,incat afecteaza unele ... (vezi toată discuția)