avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... adaugare cod caen
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

adaugare cod caen

Buna ziua,
Am PFA cu codul CAEN 7112 si vreau sa dezvolt o noua afacere: vreau sa inchiriez un autoservice si sa demarez activitatea.
Pentru asta cred catrebuie sa mai adug noi coduri CAEN. Este posigil pt. un PFA?
Sau poate e mai bine sa infiintez o Intreprindere individuala?
Care credeti ca ar fi varianta cea mai buna?
Cel mai recent răspuns: dorelushu , utilizator 20:33, 30 Noiembrie 2011
daca veti avea angajati o II.
Ultima modificare: Joi, 24 Noiembrie 2011
MARGARETA STANCIU, Avocat
cod caen 4520 - Intretinerea si repararea autovehiculelor . De anul asta poti avea si angajati.
Poti avea, daca vrei sa ramai si cu codul 7112 ( care va fi cod caen principal) si poti adauga 4520- ca si cod caen secundar. pofta de munca si clienti sa ai.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa pentru activitati de reparare vehicule? dreamer_daniel dreamer_daniel Buna ziua, Ma intereseaza sa infiintez un PFA pentru tatal meu care momentan lucreaza ca mecanic auto. Ideea ar fi ca el sa realizeze repararea ... (vezi toată discuția)
Se poate incasa cu chitanta de la persoane fizice pentru servicii curatenie? Yoghi_3891 Yoghi_3891 Buna seara! Sunt administratorul unei firme ce are ca activitate principala comertul online si intentionez sa activez urmatoarele coduri secundare CAEN 8121 ... (vezi toată discuția)
Pot trece activitate secundara cod caen 7111 si sa fac proiecte de constructii civile, avand i.i. ? dan.b dan.b Pot trece activitate secundara cod Caen 7111 si sa fac proiecte de constructii civile, avand I.I. ? Am infiintata o intreprindere individuala cu cod Caen ... (vezi toată discuția)