Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... adaugare cod caen
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

adaugare cod caen

Buna ziua,
Am PFA cu codul CAEN 7112 si vreau sa dezvolt o noua afacere: vreau sa inchiriez un autoservice si sa demarez activitatea.
Pentru asta cred catrebuie sa mai adug noi coduri CAEN. Este posigil pt. un PFA?
Sau poate e mai bine sa infiintez o Intreprindere individuala?
Care credeti ca ar fi varianta cea mai buna?
daca veti avea angajati o II.
MARGARETA STANCIU, Avocat
cod caen 4520 - Intretinerea si repararea autovehiculelor . De anul asta poti avea si angajati.
Poti avea, daca vrei sa ramai si cu codul 7112 ( care va fi cod caen principal) si poti adauga 4520- ca si cod caen secundar. pofta de munca si clienti sa ai.