Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... o antrebare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

o antrebare

am fost condamnat la 5 luni cu suspendare an urma unui accident de ciculatie(vatamare corporala din culpa) asigurarea a fost obligata sa despagubeasca victima : asigurarea a facut apel iar victima recurs an urma acestor actiuni mi se poate schimba sentinta ? an mai rau? multumesc!
Depinde de motivele de recurs(?). trebuie sa luati la cunostinta aceste motive si sa va formulati apararea.
Silvia Renate Mihai , Avocat
Puteti consulta dosarul cauzei la arhiva penala a instantei unde se afla dosarul si puteti cere copii dupa ce acte considerati a fi necesare din dosar.