Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procedura in apel.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procedura in apel.

Nu am abvocat, din acest motiv sunt nedumerita, am castigat partajul in prima instanta la judecatorie, partea adversa l-a atacat cu apel, in aceasta instanta ergumentez pe aceleasi probe cu inscrisuri, dar nu stiu, este necesar sa mai depun inca odata copii de pe tosate inscrisurile depuse la prima instanta? Ba chiar sa ii mai dau un rand de copii partii advese asa cum am procedat la prima instanta?:O Multumesc respectuos pentru un eventual ajutor cu explicatii.:love1:
Nu este necesar sa mai depuneti inca o data inscrisurile depuse la prima instanta. Ele se afla deja la dosar. Depuneti inscrisuri noi, daca aveti. Daca nu, intemeiati-va apararile pe inscrisurile deja depuse.
Este foarte important sa cunoasteti motivele pe care se intemeiaza apelul formulat de partea adversa si, sa incercati sa le demontati.
Car3men a scris:

Este foarte important sa cunoasteti motivele pe care se intemeiaza apelul formulat de partea adversa si, sa incercati sa le demontati.

_________________________________________
Multumesc! Am demontat tot, a cerut termen pentru audierea unui martor (acest martor a fost propus de mine la prima instanta, instanta de fond mi-a acceptat doar doi martori) si s-a acordat, dar am citit pe net la nr. de dosar se acorda termen pentru inscrisuri (de aici nedumerirea mea).
am si eu o intrebare,,,
apelul la divort cu incredintare minor este definitiv si irevocabil? sau este cu recurs? eu stiu ca este fond, recurs si apel,, in contencios,, insa nu stiu cum e la divort, daca se pastreaza regula