Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare litigiu instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare litigiu instanta

Buna seara.
Sunt cadru didactic, absolvent USH 2009 si nu s-au eliberat diplomele. Am actionat in instanta facultatea. Din luna octombrie nu am mai fost platita ca prof. inv. primar pentru ca nu am adus diploma. Pe baza actului care dovedeste ca sunt in litigiu cu facultatea pot primi in comtinuare salariul de profesor?
Multumesc
Pana nu aveti o hotarare definitiva si irevocabila, favorabila dvs, nu puteti dovedi ca este real ceea ce sustineti.
ionigeo a scris:

Buna seara.
Sunt cadru didactic, absolvent USH 2009 si nu s-au eliberat diplomele. Am actionat in instanta facultatea. Din luna octombrie nu am mai fost platita ca prof. inv. primar pentru ca nu am adus diploma. Pe baza actului care dovedeste ca sunt in litigiu cu facultatea pot primi in comtinuare salariul de profesor?
Multumesc

Actul dovedotor prin care se atesta ca sunteti in litigiu cu ISH nu poate cosntitui temei legal pentru a primi salariul pentru profesor ...
Dupa obtinerea unei hotarari irevocabile in favoarea dvs , atunci se poate face aceasta plata.

Dvs puteti sesiza Ministerul Educatiei , I.S.J. pentru a gasi o solutie problemei cu care va confruntati.
In mod normal, pana la eliberarea diplomelor, institutiile de invatamant elibereaza adeverinte care sa ateste calitatea de absolvent al respectivei institutii de invatamant. Nu ati primit o asemenea adeverinta? Solicitati una de la secretariatul Univ. Spiru Haret si folositi-o ca dovada.