avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare litigiu instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare litigiu instanta

Buna seara.
Sunt cadru didactic, absolvent USH 2009 si nu s-au eliberat diplomele. Am actionat in instanta facultatea. Din luna octombrie nu am mai fost platita ca prof. inv. primar pentru ca nu am adus diploma. Pe baza actului care dovedeste ca sunt in litigiu cu facultatea pot primi in comtinuare salariul de profesor?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Perspective , utilizator 08:32, 25 Noiembrie 2011
Pana nu aveti o hotarare definitiva si irevocabila, favorabila dvs, nu puteti dovedi ca este real ceea ce sustineti.
ionigeo a scris:

Buna seara.
Sunt cadru didactic, absolvent USH 2009 si nu s-au eliberat diplomele. Am actionat in instanta facultatea. Din luna octombrie nu am mai fost platita ca prof. inv. primar pentru ca nu am adus diploma. Pe baza actului care dovedeste ca sunt in litigiu cu facultatea pot primi in comtinuare salariul de profesor?
Multumesc


Actul dovedotor prin care se atesta ca sunteti in litigiu cu ISH nu poate cosntitui temei legal pentru a primi salariul pentru profesor ...
Dupa obtinerea unei hotarari irevocabile in favoarea dvs , atunci se poate face aceasta plata.

Dvs puteti sesiza Ministerul Educatiei , I.S.J. pentru a gasi o solutie problemei cu care va confruntati.
In mod normal, pana la eliberarea diplomelor, institutiile de invatamant elibereaza adeverinte care sa ateste calitatea de absolvent al respectivei institutii de invatamant. Nu ati primit o asemenea adeverinta? Solicitati una de la secretariatul Univ. Spiru Haret si folositi-o ca dovada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diplome spiru haret roberta123 roberta123 Buna ziua! Am o noua problema, legata de diplomele de la Spiru Haret care au fost ulterior recunoscute ca fiind valabile. Lucrez la o scoala si avem ... (vezi toată discuția)
Relicentiere universitatea "spiru haret" educatoarea educatoarea Sunt licentiata in Stiinte ale Educatiei la Univ. \"SPIRU HARET\", promotia 2009, forma de inv. ID.Chiar daca MECTS a recunoscut aceste studii in toamna, de ... (vezi toată discuția)
Incadrare invatamant primar ovidiubogdan ovidiubogdan Sunt invatatoare cu o vechime de 25 ani , grad didactic I , absolventa a Facultatii de Sociologie si Psihologie , specializarea Psihologie din cadrul Univ. ... (vezi toată discuția)