avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... evaluator
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

evaluator

cat costa un evaluator pt o casa din judetul calarasi?veche de 50 de ani,din chirpici,3 camere renovate curand?multumesc
Cel mai recent răspuns: lili_khanem , utilizator 23:13, 24 Noiembrie 2011
SE apreciaza valoarea muncii expertului ,nu valoarea casei . negociati cu expertul, nu ati spus la ce trebuie evaluarea .
am facut succesiunea si cartea funciara pt casa lasata mostenire de tatal meu,3 dintre frati si mama mea sunt de acord sa imi cedeze mie cotele lor,sotia celui de al 4 frate(care este decedat)nu vrea sa luam evalutaor cerandu-mi o suma fabuloasa in schimbul cotei ei iar eu as vrea sa iau un evaluator sa imi spuna exact cat s-ar cuveni de fiecare.sper k ati inteles.multumesc
Puteti face un studiu de piata local,dar normal nu trebuie sa depaseasca 500 lei
Puteti contacta inclusiv executor judecatoresc care de regula lucreaza cu evaluatori,astfel incat va pot aproxima valoarea serviciului acestuia

Un expert cu specialitatea Anevar este cel mai potrivit.Eu cred ca o evaluarea costa mai mult de 500 lei.,ma gandesc la 1000 lei.Cautati-i pe net ,exista o lista a expertilor judiciari din acest judet si contactati persoana in cauza.
eu am avut nevoie de un evaluator si unul recomandat costa 2000.00ron , iar altul dupa net 600.00ron !cel de 600 ron a facut o treaba excelenta si-l recomand cu caldura ! georgescu 0749039369

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea de circulatie actuala a imobilului sandruioanconstantin sandruioanconstantin Expertul calculeaza un pret de piata la nivelul anului 1986 de 143.000 lei al unui imobil construi in 1946 compus din locuinta de 60 mp cu pivnita de 32 mp si ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii mamu mamu Buna ziua Am si eu cateva intrebari : -eu mai am 3 frati si tata a decedat acum 8 ani iar in urma a ramas un apartament cu 4 camere din anum 1989 construit ... (vezi toată discuția)