Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general MFP - Ghid practic pentru aplicarea Reglementarilor ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

MFP - Ghid practic pentru aplicarea Reglementarilor contabile simplificate

pe site-ul oficial al Ministerului de Finante:

"UNELE ASPECTE PRIVIND APLICAREA REGLEMENTARILOR CONTABILE SIMPLIFICATE, APROBATE PRIN ORDINUL MINISTRULUI FINANŢELOR PUBLICE NR. 2.239/2011

Începând cu situaţiile financiare ale exerciţiului financiar 2011, operatorii
economici care în exerciţiul financiar precedent au înregistrat cifra de afaceri netă
sub echivalentul în lei al sumei de 35.000 euro şi totalul activelor sub echivalentul în
lei al sumei de 35.000 euro, pot opta pentru aplicarea Sistemului simplificat de
contabilitate, aprobat prin Ordinul ministrului finanţelor publice nr. 2.239/2011...."

[ link extern ]

ContSters228228, utilizator