Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vinzare cumparare cu clauza de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vinzare cumparare cu clauza de intretinere

sotul meu a incheiat cu o ruda de-a sa un astfel de contract in timpul casniciei.Acestia au murit iar noi am divortat si am deschis un proces de partaj.Fostul meu sot a oprit procesul de partaj deschizind un altul pentru a anula actul de vinzare cumparare cu clauza de intretinere motivind ca doar el s-a ocupat de batrini si ca in acestia intentionau defapt sa ii faca doar lui acte deoarece acest batrin era casatorit cu matusa mamei sotului meu ,acestia neavind mostenitori.Mentionez ca in ac eeasi zi in care s-a incheiat contractul de vinzare cumparare batrinul a facut inainte si un testament doar pe numele fostului sot.Eu mi-am indeplinit sarcinile am probat si cu martori dar si el a adus martori mincinosi desigur care au fost de partea lui.Este posibil sa se anuleze acest act?
Va rog din tot sufletul sa imi spuneti ce este de facut
:(
~ Conținut șters la cerere ~
nu erau parintii sotului,erau unchiul mamei sotului,iar pe perioada cit au trait nu au avut obiectii ca le-ar fi lipsit ceva si pe buna dreptate