Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare

In anul 2009 an adus din Germania si am inregistrat o masina.Nu am inteles prea bine daca pot cere inapoi taxa platita atunci.Ma puteti ajuta?.Va multumesc
Da, o puteti cere prin instanta.
Da puteti solicita restituirea taxei ,dar trebuie prima data sa faceti cerere la Afp, iar dupa ce va vine raspunsul, care e negativ, porniti actiune in instanta