Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna dimineata tuturor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna dimineata tuturor

o hotarire definitiva si irevocabila intr-un proces civil .SE MAI POATE ATACA CU CONTESTATIE ,REVIZUIRE SAU CEDO? MULTUMESC
Urmati caile de atac extraordinare.
Căi extraordinare, acelea care pot fi exercitate numai în condiţiile şi motivele expres şi limitativ prevăzute de lege: recursul, contestaţia în anulare, revizuirea, recursul în interesul legii.La fel de adevarat este ca va puteti adresa si CEDO,deoarece ati epuizat caile ordinare.
andymaurul, utilizator