Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM 2011 cand se publica in monit oficial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM 2011 cand se publica in monit oficial

buna seara,
deranjez cu o intrebare, cand se publica CCM 2011, sau cel la nivel de ramura, mentionez ca lucrez ca si referent colectare debite, banuiesc ca e vb de ramura servicii, caen la soc. este 8291.
Am nascut pe data de 09.11, si am fost cu cererea ptr salariu mediu pe unitate, si am avut supriza sa-mi spuna ca nu se mai acorda, de la 01.01.2011, deoarece nu s-a aprobat CCM pe 2011.
Totusi acest angajator nu are un ccm la nivel de unitate? dupa ce se ghideaza pana in prezent?
As avea vreo sansa sa primesc acei bani?

Multumesc!
Nu se mai publica .... varianta CCMN pe anii 2011 -2014 nu va mai intra in vigoare niciodata , intrucat odata cu intrarea in vigoare a Legii nr.62/2011 nu se mai negociaza contracte colective de munca la nivel national ....