avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM 2011 cand se publica in monit oficial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM 2011 cand se publica in monit oficial

buna seara,
deranjez cu o intrebare, cand se publica CCM 2011, sau cel la nivel de ramura, mentionez ca lucrez ca si referent colectare debite, banuiesc ca e vb de ramura servicii, caen la soc. este 8291.
Am nascut pe data de 09.11, si am fost cu cererea ptr salariu mediu pe unitate, si am avut supriza sa-mi spuna ca nu se mai acorda, de la 01.01.2011, deoarece nu s-a aprobat CCM pe 2011.
Totusi acest angajator nu are un ccm la nivel de unitate? dupa ce se ghideaza pana in prezent?
As avea vreo sansa sa primesc acei bani?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:12, 27 Noiembrie 2011
Nu se mai publica .... varianta CCMN pe anii 2011 -2014 nu va mai intra in vigoare niciodata , intrucat odata cu intrarea in vigoare a Legii nr.62/2011 nu se mai negociaza contracte colective de munca la nivel national ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca la nivel national ion_vasilescu ion_vasilescu Va rog sa-mi spuneti daca Contractul Colectiv de Munca la Nivel National pentru anii 2011 - 2014 a fost aprobat. (vezi toată discuția)
Contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014 andreeaserban andreeaserban Buna ziua,as dori sa stiu daca acesta a fost aprobat si publicat in Monitorul oficial al Romaniei si daca nu in anul 2011 ce fel de contract au aplicat firmele? (vezi toată discuția)
Contract colectiv unic national ElenaRota ElenaRota Stie cineva daca in acest moment mai este valabil vreun contract colectiv unic la nivel national? Cel din 2007-2010 a expirat iar cel pt 2011-2014, desi a fost ... (vezi toată discuția)