avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa de post - Manager/ Coordonator Organizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa de post - Manager/ Coordonator Organizare

Buna tuturor. De curand am fost angajata intr-un departament nou ( creat o data cu aparitia mea ) si nu am fisa de post.
Prima sarcina data a fost aceea de a-mi redacta singura fisa dar nu am nici o idee. :( Stiu ca practic ma ocup cu redactarea ROI, a procedurilor interne, supravegherea respectarii acestora. Redactarea si actualizarea fiselor de post si cam atat :(.... Va rog frumos, ajuati-ma!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:55, 13 Octombrie 2008
Care este functia dvs specificata in contractul individual de munca ? :hm:
Hihihi....va pot raspunde in 2 zile??? nu am semnat contractul de munca...inca :)
Si atunci cum doriti sa va ajutam in intocmirea unei fise a postului sau sa va oferim un model de fisa pentru postul respectiv ...;)
Stiu ca este un nonsens, tocmai de aceea v-am cerut ajutorul. Nu s-a stabilt inca o fisa a postului si respectiv, nu s-a incheiat CM. Cred ca nu stiu nici in COR cum sa ma incadrezez :).Vreau sa fiu proactiva si sa nu las sa mi se atribuie, sau nu, unele sarcini. Am acceptat postul pentru ca am ocazia sa invat cate putin din tot: HR, Audit, Organizare. Momenran, ma ocup de reactualizarea fiselor de post, a ROI, de redactarea unor proceduri noi si instructiuni de lucru. Este ciudat ca nu se gasesc pe piata astfel de denumiri, functii.
Multumesc pentru ajutor si intelegere.
rrramor a scris:

Stiu ca este un nonsens, tocmai de aceea v-am cerut ajutorul. Nu s-a stabilt inca o fisa a postului si respectiv, nu s-a incheiat CM. Cred ca nu stiu nici in COR cum sa ma incadrezez :).Vreau sa fiu proactiva si sa nu las sa mi se atribuie, sau nu, unele sarcini. Am acceptat postul pentru ca am ocazia sa invat cate putin din tot: HR, Audit, Organizare. Momenran, ma ocup de reactualizarea fiselor de post, a ROI, de redactarea unor proceduri noi si instructiuni de lucru. Este ciudat ca nu se gasesc pe piata astfel de denumiri, functii.
Multumesc pentru ajutor si intelegere.
'


Am revenit cu informatii....o parte din responsabilitatile mele s-au concretizat.
Ma puteti ajuta cu o fisa de post pentru - Analist documente normative - Metodolog- exista corespondent in COR?
O fisa pentru sef service.....de unde pot lua?
Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Urgent ajutor, va rog :) denisa_eu denisa_eu Buna ziua, la noul loc de munca nu exista fise de post iar printre sarcinile primite, apare si intocmirea acestora. I-am adus la cunostinta angajatorului ca ... (vezi toată discuția)
Fise de post laraandy laraandy Buna ziu. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva fise de post???? Multumesc foarte mult.:"> consultant in management - analist financiar - ... (vezi toată discuția)
C.i.m. vs fisa postului micutu50 micutu50 Buna ziua, Intrebarea pe care vreau sa o pun este urmatoarea: In contract de munca sunt angajat ca si Coordonator in materie de securitate si sanatate in ... (vezi toată discuția)