avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa de post - Manager/ Coordonator Organizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa de post - Manager/ Coordonator Organizare

Buna tuturor. De curand am fost angajata intr-un departament nou ( creat o data cu aparitia mea ) si nu am fisa de post.
Prima sarcina data a fost aceea de a-mi redacta singura fisa dar nu am nici o idee. :( Stiu ca practic ma ocup cu redactarea ROI, a procedurilor interne, supravegherea respectarii acestora. Redactarea si actualizarea fiselor de post si cam atat :(.... Va rog frumos, ajuati-ma!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:55, 13 Octombrie 2008
In COR nu exista functia de analist documente normative. In schimb gasiti :
242913 analist armonizare legislativa
241210 analist piata muncii
342306 analist resurse umane
244205 analist teritorial
213101 analist
241943 analist financiar
214906 metodist/responsabil afacere
214906 metodist
Cred ca am sa innebunesc cu aceasta fisa de post....Aceasta este denumirea si incadrarea care mi s-a propus...Analist documente normative - Metodolog, deoarece sunt responsabila de organizarea sistemului intern de norme, proceduri si instructiuni de lucru pentru toate departamentele, in corelare cu cerintele organizatiei. Ma puteti ajuta sa dezvolt fisa de post? In COR, cu ce se poate corela?
O fisa pentru sef de service....unde gasesc? Multumesc frumos!
rrramor a scris:

Cred ca am sa innebunesc cu aceasta fisa de post....Aceasta este denumirea si incadrarea care mi s-a propus...Analist documente normative - Metodolog, deoarece sunt responsabila de organizarea sistemului intern de norme, proceduri si instructiuni de lucru pentru toate departamentele, in corelare cu cerintele organizatiei. Ma puteti ajuta sa dezvolt fisa de post? In COR, cu ce se poate corela?
O fisa pentru sef de service....unde gasesc? Multumesc frumos!

Departe de mine ideea de a fi rautacioasa.............. dar daca veti fi persoana care face norme interne, proceduri , instructiuni..................o fise a postului trebuie sa fie o nimica toata pentru dvs. Faceti o fise a postului asa cum ati face-o pentru alta persoana , cu atributiile stabilite deja cu conducerea .
Tocmai asta este problema....nici macar conducerea nu stie care imi vor fi atributiile finale....in ceea ce priveste redactarea fisei mele, am incheiat procesul....m-am oprit in stadiul in care trebuie sa corelez functia cu o functie din COR.
Aveti grija ca utilizarea COR-ului este obligatorie. In caz contrar, constituie contraventie la Legea nr.76/2002 sanctionata cu amenda de la 1500 lei la 2500 lei.
Prin urmare, cred ca trebuie sa gasiti o functie din COR care sa corespunda atributiilor pe care le aveti de indeplinit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent ajutor, va rog :) denisa_eu denisa_eu Buna ziua, la noul loc de munca nu exista fise de post iar printre sarcinile primite, apare si intocmirea acestora. I-am adus la cunostinta angajatorului ca ... (vezi toată discuția)
Fise de post laraandy laraandy Buna ziu. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva fise de post???? Multumesc foarte mult.:"> consultant in management - analist financiar - ... (vezi toată discuția)
C.i.m. vs fisa postului micutu50 micutu50 Buna ziua, Intrebarea pe care vreau sa o pun este urmatoarea: In contract de munca sunt angajat ca si Coordonator in materie de securitate si sanatate in ... (vezi toată discuția)