Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... al doilea loc de munca ca si consilier juridic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

al doilea loc de munca ca si consilier juridic

Imi spuneti va rog care este modalitatea de angajarea la al doilea loc de munca ca si consilier juridic?
Se face un contract individual de munca?
se face un contract individual de munca partial, cu norma intreaga nu se poate
Se poate face contract individual de munca cu timp partial (de la 1 ora/zi la 7 ore/zi) sau cu norma intreaga (8 ore/zi).
o persoana nu poate avea concomitent doua contracte individuale de munca cu norma intreaga.
Ce norma legala interzice a avea doua locuri de munca cu norma intreaga in acelasi timp?
Problema nu este legalitatea ci daca persoana in cauza poate sa faca fata iar angajatorii vor fi de acord.
daca amgajatorii sunt de acord, puteti avea doua contracte cu norma intreaga, sau mai multe, cu fractiune de norma.