Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare intr-o primarie, pe post unic
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare intr-o primarie, pe post unic

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti si mie cum se poate angaja intr-o primarie pe post unic, un inspector de specialitate I A? Exista posturi vacante in organigrama dar sunt cu studii medii. Daca va veni avizul guvernului, pentru a demara procedura de concurs si ocuparea postului trebuie sa existe si hotarare de consiliul local cu organigrama modificata?Multumesc anticipat.
Evident ca mai intai modificati organigrama si infiintati postul pe studii superioare si dupa aceeea cereti aprobarea de la guvern, doar nu primiti aprobare pe medii, il transformati in superioare si dupa aia il scoateti la concurs...:(