Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Licitatie publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Licitatie publice

Buna ziua, in cazul unei licitatii in care am un sustinator financiar unde se trece cifra de afaceri? ce suma trebuie trecuta la rubrica " ...sa punem la dispozitia...suma de?" multumesc, va rog raspuns.
Buna ziua,

Puteti incerca varianta: " .... sa punem la dispozitia ....... resursele financiare, necesare pentru îndeplinirea integrală, reglementară şi la termen a contractului de achiziţie publică.
Prezentul reprezintă angajamentul nostru ferm pentru susţinerea ofertantului.......................... din punct de vedere al îndeplinirii cerinţei minime de calificare privind cifra medie de afaceri solicitată de autoritatea contractantă.

Noi, (denumire tert), avem următoarea situatie economico-financiara:
 media cifrei de afaceri pe ultimii 3 ani:......................"

O zi buna,
Ruxandra