Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare firma

Doresc sa infintez o societate cu raspundere limitata cu doi asociati.Profilul societatii doresc sa fie deratizare,dezinsectie si curatenie.Ce costuri implica crearea firmei si ce costuri sunt pentru obtinerea autorizatiilor de mediu,primarie iso?De ce suma ar trebui sas dispun ca sa pot incepe activitatea?Va multumesc.
Pentru infiintare sociatate coemerciala formalitatile la Registrul Comertului sint in jur de 600 Lei la care se adauga si capitalul social pe care trebuie sa-l depuneti la banca minim 200 Lei.
In ceea ce priveste autorizatiile ulteriaore inmatricularii societatii aceste tarife si taxe difera in functie de ce avize, autorizatii aveti nevoie.
Succes