avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna in perioada de preaviz?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna in perioada de preaviz?

in perioada de preaviz daca mai exista zile de CO neefectuat este posibil sau obligatoriu a fi efectuate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:43, 29 Noiembrie 2011
andreea5048 a scris:

in perioada de preaviz daca mai exista zile de CO neefectuat este posibil sau obligatoriu a fi efectuate?


Exista aceasta posibilitate de a va lua CO in perioada de preaviz ...in caz contrat, la incetarea raportului de munca zilele de CO neefectuate se vor compensa in bani ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna in perioada de preaviz danuttunad danuttunad Buna ziua, As vrea sa ma ajutati cu un raspuns si anume,daca am 7 zile de concediu de odihna neefectuate aferente anului 2010,iar in data de 14.12.2011 am ... (vezi toată discuția)
zile concediu de odina neefectuate ContSters377538 ContSters377538 in timpul preavizului se pot lua zilele din concediu neefectuate ? (vezi toată discuția)
Demisie oprita oprita As dorii daca se poate sa stiu - daca in cazul in care mi-am dat demisia, de la un loc de munca, efectuind si perioada de preaviz, mai sunt in drept sa imi fie ... (vezi toată discuția)