Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile concediu de odina neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile concediu de odina neefectuate

in timpul preavizului se pot lua zilele din concediu neefectuate ?
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele.In acest caz, CO se poate lua pe perioada de preaviz, iar in caz contrar zilele de CO neefectuate se vor compensa in bani la incetarea raportului de munca,conform art.146 alin.3 C.mun..

Cornel Vasile, Consilier juridic