avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie mijloc fix de la persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie mijloc fix de la persoana fizica

Va rog sa-mi spuneti ce inregistrari se fac in contabilitatea firmei atunci cand aceasta cumpara de la o persoana fizica oarecare pe baza unui PV si chitanta un bun cu valoare de mijloc fix.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters42967 , utilizator 22:04, 11 Octombrie 2008
Ce fel de chitanta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se cumpara un utilaj de la o persoana fizica de catre o persoana juridica cristy2011 cristy2011 Ce acte se intocmesc pentru achizitionarea unui utilaj de la o persoana fizica,eu fiind persoana juridica si cum se inregistreaza in contabilitate?Se face ... (vezi toată discuția)
Urgent, vanzare fier vechi alinutza32 alinutza32 E prima data cand ma confrunt cu astfel de inregistrari. Am dezmembrat un mijloc fix, pe baza procesului verbal incheiat de comisia de inventariere. Mijlocul ... (vezi toată discuția)
Vanzare mijloace fixe georgix georgix 1 . As vrea sa aflu in ce conditii pot vinde un mijloc fix la persoane fizice? este legal cu factura si chitanta prin caserie? 2. Daca un angajat strica un ... (vezi toată discuția)