Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se mai platesc indemnizatiile prevazute de Legea nr. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se mai platesc indemnizatiile prevazute de Legea nr. 448/2006?

Buna ziua. Tatal meu este incadrat ca pensionar de boala cu gradul 1 si beneficiaza de retributie de insotitor si ajutor de handicap. intrebarea mea este: mai este valabila aceasta indemnizatie? de cateva zile incerc sa imi dau seama daca va mai primi banii de insotitor si cei de handicapat.

multumesc anticipat.
1. Indemnizatia pentru persoana cu handical si indemnizatia de insotitor se platesc chiar daca persoana este pensionara.
2. De unde v-a venit aceasta idee ca nu va mai primi indemnizatiile?
Auzise`m la televizor de curand ca se vor taia aceste indemnizatii si vroiam sa stiu daca exista aceasta posibilitate sau daca a intrat in vigoare.

va multumesc de raspuns.
Deocamdata nu este nimic care sa va ingrijoreze.